AKTUALNOŚCI

BADANIA

USG -

DOPPLER COLOR

Promocyjne ceny

                                  więcej...

 

Skleroterapia

bezoperacyjny sposób

na żylaki

więcej informacji...

   

PORADNIA LECZENIA

WAD POSTAWY

ZAPRASZA

DZIECI W WIEKU

OD 0 - 18 LAT

  

Zapraszamy

do odwiedzenia strony

firmy M&J Corporation,


gdzie można znaleźć

informacje dotyczące

między innymi


ortez DAFO

amerykańskiej firmy

Cascade
.

www.mj-corporation.pl

   
 
 

Skleroterapia - sposób na żylaki
 
 
Skleroterapia kompresyjna to metoda leczenia żylaków za pomocą nastrzykiwania lekiem Fibrovein zmienionego żylakowo naczynia. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.

 
Jak się przygotować?
 
 
Przed zabiegiem warto przez 2-3 tygodnie przyjmować Rutinoscorbin - ok. 4-6 tabletek dziennie. Wskazane jest także zażywanie tego leku w czasie rekonwalescencji po zabiegu.
 
 
Jak długo trwa zabieg?
 
 
Z reguły ok.10-30 minut. Wykonuje się podczas niego od kilku do kilkunastu ukłuć cienką igłą. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, czyli np. udo czy podudzie. Jeżeli jest leczona duża liczba drobnych pajączków, obszar zabiegu ogranicza się do fragmentu skóry o powierzchni od 100 do 200 cm2.
 
Po zabiegu.
 
 
Po skończonym zabiegu i założeniu opatrunku uciskowego chory powinien spacerować przez 20-30 minut. Nie wolno w tym czasie siedzieć, stać ani leżeć. Opatrunek uciskowy na nodze należy trzymać od 5-14 dni - w zależności od zalecenia lekarza.
Przez okres noszenia opatrunku konieczne jest prowadzenie czynnego trybu życia i codzienny, co najmniej jednogodzinny spacer. Należy unikać dłuższego stania lub siedzenia.
Skleroterapia pianką jest bezpieczniejsza w porównaniu z tradycyjną obliteracją. Ze względu na jej właściwości można kierować przepływem pianki wewnątrz żyły, aż do jej rozgałęzień. Dużą część niewydolności żylnej można leczyć przy pomocy wstrzykiwania samej pianki, a tam, gdzie ze względu na zaawansowanie choroby trzeba zastosować laser - pianka stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia bez konieczności stosowania flebektomii. Ofeujemy również Państwu leczenie metodą termokoagulacji mające na celu usuwanie pajączków i ewentualnych przebarwień powstałych w wyniku wcześniejszego leczenia.